Ja tomu verím, pani Mezenská

Autor: Agnesa Pálková | 13.2.2014 o 11:50 | (upravené 13.2.2014 o 12:18) Karma článku: 8,89 | Prečítané:  1156x

Nedá sa nenapísať. Možno poznáte ten pocit, keď máte chuť zakričať: „ Ľudia, pozrite sa lepšie! Všetko je inak!“ To bol ten pocit, ktorý som mala po prečítaní reakcií ľudí na online rozhovor na Sme s pani Mezenskou. Ide o otázky, ktorých cieľom nie je niečo o niekom zistiť, ale ho zosmiešniť, ponížiť, urobiť z neho hlupáka. Aké ľahké práve na Slovensku.

Keby také otázky dostal niekto z nás? Ako by sme odpovedali? Samozrejme, lepšie. Tak, aby nám nik nemohol prišiť nálepku divná, extrémistka, mimozemšťanka, hlupaňa.....Čiže, ako by sme odpovedali? Jednoduché. Predsa tak, aby to bol väčšinový názor. Nie je podstatné, že budeme klamať, len aby dobre bolo. Len aby sme nestratili nejaké výhody. Len aby ma uznávali. Len aby ma mali radi, vážili si ma. Len aby som získal to, čo chcem. Už sa považuje za úplne normálne klamať. Stretnete sa s tým všade. Tu je to proste tak.

Mnohí žijeme akosi spartakiádne. Ľudia po dedinách ako čierne vrany, lebo niekto rozhodol, že smútok prejavujeme oblečením. Preto, aby niekoho niekto neodsúdil, chodia niektorí v čiernom skoro celý život. Nosí sa melír? Vyzerám s ním hrozne, ale keď ho nosia aj druhí, tak musím aj ja. Chcem sa predsa zaradiť. Uniformita v oblečení, správaní, myslení. Čo na tom, že mi to nevyhovuje, nepáči sa mi to, nepristane mi to a nesúhlasím s tým? Hlavne aby dobre bolo. Musím sa zaradiť a nesmiem z davu vytŕčať. Sme tak presiaknutí strachom, že sa potrebujeme zaradiť.

My sme zavinili, že sa máme zle. Je to vina každého, ktorý sa zaradil, hoci videl, že je to zlé. Nik neprotestoval, iba ticho súhlasil. Prečo? Len aby dobre bolo. Zmenili sme sa na Ťapákovcov,. Iba sa nečinne prizeráme rastúcemu zlu. Však dáko bude. Vieme len fŕkať jedovaté sliny okolo seba. Alebo svoju vystrašenú malú dušičku skrývať za tie najhrubšie nadávky,.

A odrazu je tu niekto, kto nezapadá . Neodpovie tak, ako väčšina z nás. To je divné. Nehovorí to, čo chceme počuť. Veď my by sme to nepovedali. Aj keď si to niektorí myslíme. Iba málo ľudí sa zamyslí a položí si otázku. Môže mať pravdu?

Najviac diskutovanými odpoveďami pani Mezenskej sú odpovede na otázky telepatie a teleportácie. Je na Slovensku veľa ľudí, ktorí keby nemlčali, odpovedali by rovnako. Verím na telepatiu a teleportáciu. Aj ja patrím k nim . Verím pre osobné skúsenosti, ktoré neviem inak nazvať. Pri emotívnych situáciách sa s tým môže stretnúť mnoho ľudí . No o to nejde. Nemám potrebu to dokazovať. Nech napíšete čo chcete, uverí iba ten, kto má osobnú skúsenosť.

Veriť neznamená vedieť. Ja môžem veriť tomu, že raz možno pristanú mimozemšťania aj u mňa na dvore. Múdry povie, že aj to je možné. Neviem. Iba hlupák povie nie.

Skúste si prečítať knihu od Jacka Londona – Tulák po hviezdach. To, že ľudia hovoria a píšu o mimo telovom zážitku, vie snáď každý. Tvrdia, že vidia sami seba, vedia sa premiestniť. Vedia sa teleportovať? Ako inak to nazvať. Sú takí, čo múdro povedia, neviem, nemám takú skúsenosť. Sú takí, ktorí povedia, ja viem. Mám takú skúsenosť. Niektorí povedia, ja tomu verím. Iba hlupák povie, že je to hlúposť.

Ja tomu verím. A verím, že raz budeme môcť všetci na mnohé podobné otázky bez strachu odpovedať, ja viem, že je to tak.

Alebo sa chceme vrátiť do čias, keď boli ľudia prenasledovaní a vysmievaní za to, čomu veria? Staršia generácia si určite dobre pamätá, keď boli ľudia prenasledovaní pre vieru. Alebo si myslíte, že má právo niekto rozhodovať za nás čomu smieme veriť?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?