Chorá vrana pred voľbami

Autor: Agnesa Pálková | 6.3.2014 o 20:04 | (upravené 6.3.2014 o 22:14) Karma článku: 10,34 | Prečítané:  641x

Mám známeho, s ktorým sa názorovo zhodnem. Volá sa Roman Suchánek. Zaujali ma jeho myšlienky natoľko, že sa ich pokúsim čo najpresnejšie napísať. „ Nadáva ako chorá vrana!“ Tak toto som, priznám sa, ešte nepočula. Vraj sa to u nás používa. Vrana je inteligentná a vydáva zvuky ako nahnevaný traktor. Asi ako my niekedy. A mne ľudia na dedinách pripadajú ako čierne vrany.

V Slovenskom rozhlase bol zruba 40 minútový rozhovor dvoch pánov a moderátora o kompetenciách prezidenta. Zhodli sa na tom, že prezident má dostatočné kompetencie na to, aby odvolával, vymenúval do funkcií sudcov, premiérov, aby vetoval zákony, zvolával tlačovky a inicioval cez ne rôzne aktivity vlády, národa. Môže sa vyjadrovať k rôznym témam, podporovať dobré myšlienky, vyjadrovať sa k zákonom. Pracovať pre občana Čo s tým má už spomínaná čierna vrana? Akýmsi štandardom tejto krajiny za uplynulých 24 rokov sa stalo, že pcháme hlavy do piesku, keď sa treba rozhodnúť, niečo riešiť, vyjadriť sa, urobiť niečo naviac v rámci vecí verejných.. Načo? Veď to môže urobiť niekto iný. Tento národ si zvykol na to, že za neho vždy rozhodoval niekto iný. Kto navonok prezentoval vtedy úžasné, dnes už lacné myšlienky, mal dar rétoriky a videli sme v ňom vodcu. Časom sa vždy ukázalo, že išlo o manipuláciu a klam. A pospolitý ľud? Ako chorá vrana nadávajúc sa pomaly zmieroval s realitou.

Vždy to bolo o tom istom. Čo sme si zvolili, to máme! A tak nadávame, že máme drahý benzín, drahý plyn, dovolenku namiesto péenky, že si nemôžeme dovoliť zostať s deckom doma počas jeho choroby, musíme prosiť, aby nám deti povarovali, lebo máme 2 - 3 zamestnania, v obchodoch je všetko drahé jak šľak, ešte aj tie "sprosté" učebnice musíme deckám kupovať, za lieky doplácať. Nemôžeme si prezuť na aute letné gumy, chodíme za deckami po miestnostiach a zhasíname za nimi svetlo, aby sa nepálila elektrina. Sme nútení nakupovať v „sekáčoch,“ nemáme na zubára. V obchode rozmýšľame či decku kúpiť šunku, alebo "len" šunkovú salámu, ktorá je o pár centov lacnejšia. Stojíme v radoch na pracovných úradoch, dostávame namiesto dôchodku almužnu. Ešte aj v nemocnici musíme chorému doniesť mydlo a toaletný papier. Zvykli sme si na každom kroku stretať žobrákov, bezdomovcov. Žiaľ, toto je realita, ktorú žijeme, čo sme si „vyvolili“, toto je dôvod , prečo všetci nadávame ako choré vrany.

Sme až po krk v bahne, treba konať.! Nadávaním si nepomôžeme. Zháňajme si pravdivé informácie, aby sme sa vedeli správne rozhodnúť. Nezískame ich cez mienkotvorné médiá. Nedajme sa oklamať!

Pred nami sú voľby. Je našou povinnosťou ísť voliť! A určite nie tých, ktorí našu biedu spôsobili. Rozhodujeme o budúcnosti krajiny, o jej existencii, či zániku. Už je schválený predaj pôdy cudzincom. Nedajme si našu zem! Tu sme doma! Nepremrhajme posledný čas na možnú zmenu nadávaním a rozdeľovaním sa na takých či makových! Máme spoločné to, že sme ľudia, ktorí milujú túto krajinu. Chceme tu žiť! Neverme tým, ktorí tvrdia, že aj tak sa nič nezmení. V jednote je naozaj sila! Nás sú milióny.

Naša sila a myšlienka na víťazstvo, kroky a činy smerujúce k zjednoteniu, povedú k obrode nášho národa.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?